Vznik firmy

Vznik firmy je datován na prosinec 1991, firma navázala na zkušenosti získané ze studia a následné práce v podniku TESLA Rožnov p. R. Počáteční činností firmy byl servis spotřební elektroniky. S narůstajícími požadavky zákazníků byla jako další činnost otevřena prodejna elektroniky – TV, video Sat. a později rozšířeny služby o prodej, servis a montáž TV/Sat rozvodů. Koncem 90-tých let bylo realizováno několik instalací zabezpečovací techniky od fa Jablotron, tato činnost byla zprvu jen doplnující.


První satelitní příjem českých programů byl naší fa realizován v zápětí po spuštění služby, v říjnu 1997, kdy na satelitu vysílala nejprve jen TV Prima, programy ČT1 a ČT2 spustily své vysílání asi za 2 měsíce. Počet instalací CZ sat raketově vzrůstal a postupně přibývalo větší množství instalací pro společenství vlastníků, bytová družstva, hotely, pensiony a další subjekty.

Zabezpečovací technika prošla za 20 let obrovským vývojem, kdy z jednoúčelového zařízení se postupně stala vysoce komfortním zařízením, které je možné ovládat mnoha způsoby a samotný alarm umí zpříjemnit život komfortní automatizací různých činností.